Кафедрою менеджменту організацій виконується проєкт "Співпраця у просуванні історико-культурних туристичних напрямів в Україні та країнах Вишеградської четвірки". Проєкт співфінансується урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Вишеградські гранти Міжнародного Вишеградського фонду.


Туризм є однією з найбільш прогресивних та стрімко зростаючих галузей у світі (ЮНВТО 2013), і роль Європи у світовому туристичному секторі є видатною, що підтверджується високою часткою у міжнародних туристичних потоках, які коливаються від 64,0% до 56,4% у 1980 р. 2010 відповідно (ЮНВТО 2013).

Багата та різноманітна культурна спадщина Європи є основним фактором приваблення туристів (Rátz 2004). Хоча виняткова роль Європи як туристичного напрямку є безсумнівна, між регіонами Європи існують досить значні відмінності, і дуже часто історико-культурний туризм є недоступним. Туризм країн Групи В4, а також Західної України мають такі ж туристичні особливості, як і Східно-Центральноєвропейський регіон, до якого вони належать. Вони мають схоже історичне минуле, а деякі моменти їхньої культури схожі або навіть спільні. Таким чином, вони поділяють культурні та інтелектуальні цінності та мають спільне історичне коріння в різноманітних релігійних традиціях (культурна мозаїка).

В найближчі п’ятнадцять років кількість міжнародних туристичних потоків до Європи будуть постійно зростати, однак за прогнозами у 2030 році їх частка зменшиться до 41,1% (ЮНВТО 2013). Зростання міжнародних потоків буде менш значним у Західній, Південній та Північній Європі. Їхня частка у світових потоках туристів зменшиться з 24,7% до 12,3%, з 22,4% до 14,6% і з 7,4% до 5,3% відповідно. Саме країни Центрально-Східної Європи все ще мають високий потенціал для збільшення кількості міжнародних туристичних потоків. Зараз, незважаючи на ці можливості, країни регіону страждають від несприятливого співвідношення турист/відвідувач. Історико-культурний туризм є найпопулярнішим і перспективним з усіх видів туризму XXI століття, оскільки, використовуючи досягнення минулих років, сприяє встановленню взаєморозуміння між людьми, виховує повагу до культурного різноманіття, підвищує інтелектуальний і духовний потенціал. рівень.


Метою проєкту є дослідження та популяризація історико-культурної спадщини напрямків з країн В4 та України для включення їх до туристичної пропозиції регіонів.


Реалізація проєкту сприятиме приверненню уваги громадськості до проблем збереження історико-культурної спадщини, а також дозволить надати системний характер роботи в культурно-гуманітарній та туристичній сферах, покращити їх зміст; поглибити конструктивну та взаємовигідну співпрацю у сфері туризму, культури, освіти, науки тощо; сприятиме підвищенню авторитету та створенню позитивного іміджу регіону.

Кафедрою менеджменту організацій разом із партнерами по проєкту проведено такі заходи:

Відеоконференція «Початок проєкту»

24 лютого 2022 року о 11:00 год

Порядок денний:

11.00

Вступне слово

д-р Гонората Гованець (Університет Бельсько-Бяла, Польща) – координатор проєкту

11.10

Вступна лекція «Актуалізація співпраці у просуванні історико-культурних туристичних напрямків в Україні та країнах В4»

Проф. д.е.н. Олег Карий (НУ «Львівська політехніка», Україна)

 

Після спільної зустрічі учасників проєкту представниками проєкту з Національного університету "Львівська політехніка", а саме доц. Кулиняком І.Я., доц. Огінок С.В. та проф. Карим О.І. проведено міні майстер-клас – дискусію разом із студентами спеціальностей "Менеджмент" та "Економіка" про сприйняття культурної спадщини досліджуваних регіонів та знання про них у регіонах та за їх межами.

Список питань, які обговорювалися:
1. Як сприймається культурна спадщина?
2. Чи знають громадяни (у тому числі молодь) культурну спадщину країни/регіону?
3. Чи можете перерахувати речі та об’єкти нематеріальної спадщини з спорідненими духовними цінностями, історичними та моральними явищами?
4. Чи належним чином популяризується культурна спадщина?
5. Чи належним чином охороняється культурна спадщина?
6. Як охороняти історико-культурну спадщину? Роль ЮНЕСКО у збереженні історико-культурної спадщини.
7. Як, на вашу думку, слід охороняти та пропагувати культурну спадщину?
8. Чи можлива співпраця у просуванні історико-культурних туристичних напрямів нашого регіону з іншими країнами V4?
9. Чи є туризм ефективною формою транскордонного та міжрегіонального співробітництва між країнами?
10. Чи можете ви уявити оцифрування культурної спадщини? На вашу думку, чи приведе це до більшої обізнаності?
11. Як би ви пропагували культурну спадщину в соціальних мережах?
12. У чому ви бачите головну проблему з точки зору поширення обізнаності про культурну спадщину?

Фотодокументація:

 

Керівник проєкту:

Проф. Гонората Гованець

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Керівник проекту від Національного університету «Львівська політехніка»

Проф. Олег Карий

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Університети-партнери:

Університет Бельсько-Бяла, Польща;

Національний університет «Львівська політехніка», Україна;

Університет Кодоланого Яноша, Угорщина;

Технічний університет Острави, Чеська Республіка;

Тренчинський університет імені Олександра Дубчека, Словаччина.

Проєкт співфінансується урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Вишеградські гранти Міжнародного Вишеградського фонду. Місія фонду – просування ідей сталого регіонального співробітництва в Центральній Європі.

Real time web analytics, Heat map tracking