15 лютого 2016 р. студенти та викладачі Інституту економіки та менеджменту мали змогу познайомитись з професором Київської школи економіки Володимиром Вахітовим, який, на запрошення кафедри менеджменту організацій, провів відкриту лекцію на тему: “Вимір міста. Вимірювання місця”.

Професор Володимир Вахітов, поєднавши теоретичні та практичні знання у сфері бізнесу, географії, статистики і картографії, а також застосувавши економіко-математичні методи та моделі для дослідження взаємозв’язків соціально-економічних явищ, все-таки зумів подати у доступній та цікавій формі відповіді на буденні питання, якими цікавляться не тільки науковці, а й пересічні громадяни, зокрема:

– Яка чесна ринкова вартість Нашої квартири?

– Де найкращим чином розташувати магазин або підприємство?

– Чому штучно створені кластери не перетворюються на Силіконову Долину?

– Як дистриб’ютору швидко проаналізувати дані з 1000 торговельних точок і знайти просторові взаємозалежності?

– Чому Львів має більші шанси на залучення зовнішніх інвестицій, ніж Дніпропетровськ або Харків?

– Яким чином безробіття в Чернігові впливає на безробіття в Івано-Франківську?

– Як обрати найкращий проект децентралізації?

– Яку рекламу найкраще показувати відвідувачам торговельних центрів у реальному часі?

          Професор Володимир Вахітов зробив спробу ввести поняття простору і місця в спосіб мислення слухачів, також визначив роль цих понять в економіко-математичному моделюванні і обгрунтував, чому цілий світ зараз так переймається геокодуванням. За словами професора це допоможе зрозуміти, як можна зробити місто зручнішим для життя та покращити рівень добробуту кожного громадянина.

     Для довідки (джерело: http://www.kse.org.ua/uk/about/KSE-team/faculty/?profileid=11): Володимир Вахітов є викладачем в Київській школі економіки та Старшим науковим співробітником в Київському економічному інституті.

     Володимир був удостоєний багатьох грантів та стипендій, серед яких декілька програм з фінансування освіти в університеті штату Кентукі, а також гранти на індивідуальні дослідження від Всесвітньої мережі розвитку та Консорціуму економічної освіти та економічних досліджень.

     Його наукові дослідження зосереджені на сфері економіки регіонів та міст, теорії агломерації та економіки виробництва, що відображено в проектах, у яких він був активно задіяний, тав його останніх публікаціях.

Real time web analytics, Heat map tracking