10648299 10200638827610290 3227522631250922120 o

Програма Leopolis For Future – це свідчення того, що в світі є дуже багато хороших людей, які роблять великі речі!

Ініціатором створення програми є Ґжеґож Валюшевський (Голова наглядової ради польського АТ „Prime Car Management S.A.”), який швидко знайшов єдинодумців серед бізнес-еліти Польщі. Головою фонду Leopolis For Future є Артур Ґабор (член Правління “ORLEN”).Одне тільки знайомство з цими людьми надихає і мотивує Вас до руху вперед. Організатори програми без сумніву є великими людьми і їхні погляди на життя та розмови залишають по собі глибоку повагу та впевненість у своїх силах.

Програма орієнтована на талановитих студентів зі Львова. В 2014 році участь могли взяти студенти Національних університетів ім. Івана Франка та “Львівської політехніки”, а в 2015 до них долучились і студенти Академії Мистецтв.

Я була учасницею 2015 року і отримала своє місячне професійне стажування в компанії ETOS S.A. (бренд одягу Diverse) в експортному відділі. До того як учасники розпочали стажування у своїх фірмах (Варшава, Гданськ, Краків і тд), нас всіх було запрошено на Європейський фінансовий конгрес (European Financial Congress) в Сопот. Там ми провели декілька дуже інформативних днів і могли відвідувати всі лекції. Напевно усвідомлення всіх можливостей, важливих знайомств та отримання максимуму корисної інформації прийшло до нас вже на самому заході. Участь в конгресі коштує близько 1500 у. о. для однієї людини і ця вартість є виправданою, тому варто бути уважним і готуватись до кожної зустрічі.

DSC 4085

Стажування в компанії Etos S.A. тривало місяць і протягом цього місяця я відчула наскільки близькими по духу для нас є поляки. Вони слідкують за нашими новинами і щиро співпереживають. В більшості є коріння в Україні, вони поважають українців і їхній вибір. У відділі експорту я виконувала вже знайому мені роботу, бо маю досвід роботи в організації збуту, але з боку дистриб’ютора, а не виробника. Директори компанії охоче спілкувались зі мною і відповідали на всі питання, що мене цікавили. Більше того, вони запропонували попрацювати у всіх відділах для того, щоб отримати більше інформації. Атмосфера була дуже приємною, досвід – корисним, а спогади дуже теплі! Я вже не говорю про цілу валізу подарунків від компанії і організований колегами прощальний вечір перед моїм від’їздом.

DSC 4137

Тепер декілька практичних порад для майбутніх учасників:

1. Під час проходження співбесіди в Генеральному Консульстві, ви можете перехвилюватись через справді високий рівень організації і офіційність атмосфери, але це закінчиться в момент першого слова від організаторів, тому зберігайте спокій в серці і усмішку на лиці.

2. Дізнайтесь про посади і компанії з переліку для програми. Оберіть місце стажування спочатку для себе. Оцініть свої можливості і майбутній результат. Будьте щирими і розкажіть про свої плани на співбесіді (в мотиваційному листі).

3. Мінімальною вимогою є можливість спілкуватись англійською мовою, але постарайтесь підівчити польську до співбесіди. Ніхто не оцінюватиме рівень знання мови, але вже на стажуванні у Вас буде можливість вдосконалити його до вільного володіння. Це спростить спілкування з колегами.

4. Візьміть з собою теплі речі в Сопот. Хоча це курортне місто біля моря, літо там не затримується.

5. Купіть польську картку з 3g одразу по приїзді і обміняйтесь номерами з усіма учасниками.

6. Не беріть з собою повну валізу одягу. Стажування оплачуване, в магазинах сезонні знижки, а в літаку обмеження ваги вантажу.

7. Створіть собі профіль в Linkedin і додавайте всіх з ким познайомитесь.

8. Забронюйте собі відпочинок на вихідні. За 2 місяці можна забронювати дешеві авіаквитки.

9. Вам оплачуватимуть візу, переліт, проживання і можливо навіть харчування (залежно від готелю – в мене були сніданки), а для всього іншого буде заробітна плата, яку в більшості випадків видавали в перший тиждень роботи.

10. Після проходження стажування за результатами вашої роботи, вам можуть запропонувати залишитись працювати в Польщі.

11. Насолоджуйтесь! Подібні програми залишать найкращі спогади про ваші студентські роки і забезпечать досвідом для майбутньої роботи!

Успіху Вам і побачимось на зібранні випускників програми!

Безуханич Вікторія, студентка групи МОРм-23

11779831 588329291308005 6420013412637828151 o