1 жовтня 2015 р. студенти та викладачі Інституту економіки та менеджменту мали змогу познайомитись з американським доктором філософії Майлсом К. Лайтом, який, на запрошення кафедри менеджменту організацій, прочитав лекцію “Використання економічної теорії на практиці: приклади економічного консультування”.

Доктор Лайт є науковцем факультету в університеті Колорадо в Боулдері та економічним консультантом. Він спеціалізується в галузі комп’ютерного моделювання загальної рівноваги багатьох чинників, таких, як зміна клімату, податкової та міжнародної торговельної політики та оцінюванні наслідків стихійних лих. Майлс К. Лайт здобув ступень бакалавра з економіки в Університеті штату Орегон і ступінь доктора філософії з економіки в Університеті Колорадо, Боулдер.

Більшість часу д-р Лайт працював закордоном. Вперше свою модель “ССЕ (ComputableGeneralEquilibrium)” д-р Лайт застосував на практиці в Монголії, яка дозволила спроектувати зміни в податковій системі. Серед інших проектів варто згадати: вплив торговельних раундів в Досі на економіку Єгипту, ревізія національних рахунків Киргизстану, політика податкової реформи в Узбекистані, моделювання впливу клімату та попиту на нафту на діяльність нафтової компанії SaudiAramco, визначення попиту на знову легалізовану марихуану в Колорадо та врахування політики рибних промислів для прибережних поселень Америки.

Доктор Лайт викладає та консультує у питаннях щодо моделювання загальної економіки. Клієнтами Майлса К. Лайта є Світовий банк, ПРООН, Агентство США з міжнародного розвитку, Бюро меліорації США, Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США, Інженерні війська США, Адміністрація Панамського каналу, Міністерство фінансів Ямайки, уряд Об'єднаних Арабських Еміратів, Регіональний транспортний округ Колорадо тощо.

Незважаючи на те, що лекцію Д-р Лайт проводив рідною англійською мовою, серед студентів та викладачів знайшлось багато бажаючих прослухати виступ. Лекція була справді цікавою, про що свідчить жвава дискусія, організована слухачами. Окрім економічних аспектів, д-р Лайт зміг зацікавити публіку розповіддю про себе, своє дитинство, розвиток своєї кар’єри та іншими історіями свого життя.

Із захопленням своїми враження від лекції американського доктора філософії Майлса К. Лайта поділились викладачі та студенти. Зокрема, викладач кафедри менеджменту організацій Бондаренко Юлія влучно відмітила, що «дана лекція була цікавою з двох сторін: зі сторони англомовного викладу, та зі сторони поданого в ній матеріалу і стилю викладання.  Чіткість та практичний бік лекції змусив задуматися над давно забутою істиною: «Все просте – геніальне».

Студентка кафедри менеджменту організацій Софіяник Оксана зазначила: “Найбільше вразила манера викладання і подачі інформації: хоча лектор практично не використовував форму діалогу, мені здалося, що йому вдалося постійно підтримувати візуальний контакт з цілою аудиторією; використання значної площі при комунікаціях, яскравих міміки та жестів, влучних жартів приковувало до себе увагу. Інформаційне наповнення лекції також було цікавим. Дякую кафедрі за організацію такого заходу».

Для кафедри менеджменту організацій це не перший і не останній організований захід. Кафедра, крім навчального процесу, організовує різноманітні тренінги, семінари, лекції, конференції, форуми тощо, намагаючись якомога більше спрямувати свої сили на всебічний розвиток студентів та забезпечення для них цікавого дозвілля.