Лектор Масюк Андрій Миронович, колишній генеральний директор Міжнародного Інституту Менеджменту (МІМ-Київ). Є доцентом в Українському вільному університеті (Мюнхен, Німеччина).

Лекції відбудуться о 16 год 16.09, 18.09, 23.09, 25.09, 30.09, 2.10 у 417 ауд., 4 н.к. НУ "Львівська політехніка"

Реєстрація у 407 та 502 ауд., 4 н.к. НУ "Львівська політехніка.

Перед реєстрацією бажано пройти тест за цим посиланням

Андрій Масюк

Генеральний Директор, Міжнародний Інститут Менеджменту (МІМ - Київ), 1992-1997

Президент Київської Школи Економіки (KyivSchoolofEconomics), 2003-2006.

Ділова Психологія

Викладач: А. Масюк

Успіх організації в конкурентному середовищі до великої міри залежить від  вдалого залучення людських ресурсів. Це в першій мірі є важливе для організацій, котрі надають послуги, і для організацій, котрі використовують людські знання / людський інтелект. Людина залучається до справ в організації шляхом комунікаційних трансакцій. Психологічна школа TransactionalAnalysis розглядає людські трансакції. Курс: Ділова Психологія, розгляне моделі людини запропоновані цією школою і примініть їх до ділових ситуацій в організаціях. Головним текстом в курсі є: ImOK, YoureOk, TomHarris.

Візьміть текст на нижче поданих link. Бажано це зробити до першої зустрічі. Запишіть результат: 4 літери.

Зустріч 1. Вступ. Курс  розгляне психологічні моделі та інструменти, котрі використовуються менеджерами та лідерами в організаційних та ділових ситуаціях. Матеріали, котрі використовуються в курсі: 1) I’M OK, You’re OK, Thomas A. Harris, 2) Myers-Briggs Type Indicator (link), Please Understand Me, David Keirsey and Marilyn Bates.

Зустріч 2. Прочитати: I’M OK -- You’re OK, Hlava 1, Freud, Penfield, Berne. Hlava 2, Batko (Parent), Dytyna (Child), Doroslyj (Adult).

На роздуми / До обговорення: Мої перші шість років: 1) стосунки з вихователями (Батько), 2) мої почуття/бажання (дитина), 3) мої відкриття про себе і других (зрілість). Залучіть в обговоренню прочитаний матеріал.

Зустріч 3. Прочитати: Глава 3, Чотири Життєві Позиції. Глава 4. Чи можемо змінитися?

На роздуми/ обговорення: Вам запропоновано працювати в команді. Представте себе з позиції: I’M OK, You’re OK. Напишіть, конкретно, що Ви скажете і як Ваші слова передадуть зміст Вашої позиції. Який внесок у Вашій характеристиці себе має «батько»? Має  дитина? Має «дорослий»? Користуйтеся прочитаним.

Зустріч 4. Прочитати: Глава 5, Аналіз Трансакцій

До обговорення: Виберіть одну ситуацію (роздатковий матеріал). Змоделюйте чотири розмови:  1) Дорослий (менеджер) – Дорослий (підлеглий), 2) Дорослий (менеджер) – Дитина (підлеглий), 3) Батько (менеджер) – Дитина (підлеглий), 4) Батько (менеджер) – Дорослий (підлеглий). Котру з них Ви зустрічали в Вашому житті? В якій ролі були Ви (менеджер чи підлеглий)?

Зустріч 5. Прочитати: Глава 6, Як ми відрізняємося. До обговорення: Тест MVTI (4 літери). В інтернеті знайдіть опис Вашого «типу».

До обговорення: На підставі прочитаного, опишіть психічно здорову людину. Змоделюйте робочий контракт, між Вами і організацією, де Ви хотіли би працювати, в якій Ви зберігаєте психологічне здоров’я. Опишіть конкретні позиції в контракті. Чи працювали б Ви з чорношкірими? Мусульманами? Гомосексуалами?

Зустріч 6. Прочитати: Глава 7, Як ми використовуємо час?

До обговорення: В які ігри Ви граєте? Як вони Вам служать?

Чи відчуваєте потребу (мотивацію) провадити життя з позиції I’M OK, You’re OK? Порівняйте ці потреби (мотивацію) з самореалізацією про котру говорить Абрахам Маслоу.

Для розуміння основ курсу пропонується ознайомлення з книгою Томаса Харріса "Я - О'кей, ти - О'кей"